ЖКК Бадел 1862 со нови признанија

Женскиот кошаркарски клуб Бадел 1862 се закити со две нови признанија од Македонската Кошаркарска Федерација (МКФ). Нашиот колектив се закити со две престижни признанија односно: – Најдобра женска екипа, сениорска категорија: Бадел 1862 Скопје и – Најдобар тренер, женска конкуренција: Перо Стамески Признанието кое го доби тренерот, го посвети на нашата бивша кошаркарка Анџелика Митрашиновиќ, […]

Впечатоци од Блогерските и Твитер награди 2015

Трета година по ред сме дел од Твитер и Блогерските награди и можеме само да кажеме дека сме пресреќни што сме дел од оваа револуционерна, духовита, секси и влијателна заедница. Беше прекрасно во петокот во преполната сала на Киното Фросина и фоајето на Младинскиот културен центар, каде повторно имаше Pelinkovac за сите, а можеа и […]

Блогираме.мк и Бадел 1862 трета година по ред ветуваат супер забава на Твитер и Блогерски Награди

Декември почнува полека да ни останува омилениот месец во годината. И не само поради позитивната претпразнична енергија што се шири, туку и поради големата дружба со сите вас, драги твитерџии и блогери. На 18ти декември се собираме на едно место да наздравиме за сите влијателни, невлијателни, смешни, сериозни, значајни и помалку значајни мисли преточени во […]


This entry was posted in Blog.