„Пијана лубеница“

Ништо не вели „лето“ повеќе од „пијана лубеница“. Во најжешката сезона, лубеницата може да ве разлади, а водката да ве разоноди, така што најдобро би било да се спои убавото со корисното со овој рецепт! За да подготвите пијана лубеница потребно е да ја измиете лубеницата и да ја изладите. Исечете круг неколку сантиметри над […]

Сладолед со Vigor Vodka

Пред нас продолжен викенд и најавени високи температури. Освежувањето ќе биде неопходно. Има ли нешто поубаво од тоа да се спојат две супер вкусни состојки во производ кој ќе пружи фантастично уживање? Нема 🙂 За претстојниот викенд наш предлог за освежување и уживање: Сладолед со Vigor Vodka Состојки: 1 кутија сладолед од ванила 75ml Vigor […]


This entry was posted in Blog.