Прв дел од Stock 84 ретро издание

Маркетингот секогаш играл битна улога во пласирањето на производот на пазарот. Секогаш е интересно да се види како во минатото биле изгледала реклама, постер, флаер и секој друг промотивен материјал. Во нашата Stock 84 архива има едно цело богатство од ретро материјали. Со оглед на тоа дека Stock 84 се произведува уште од 1884, може […]

Рецепт: Колачиња со Stock Amaretto

Како што се ближат празниците, така доаѓа и времето за превкусни колачиња. Како големи љубители на бадем и Amaretto, подготвивме интересни колачиња кои сигурно ќе ви се допаднат. Состојки: 220 gr путер или маргарин на собна температура 120 gr шеќер 250 gr брашно прашок за пециво 1 големо јајце, одвоено 3 супени лажици Stock Amaretto 2 лажички […]

Stock XO

Stock – најголемата италијанска компанија за бренди основана во 1884.година, го претставува новото, исклучително бренди. Stock 84 brandy е италијански бренд со највисока продажба во многу земји низ светот, и лојалните потрошувачи бараа нешто екстра за специјалните моменти во животот. Тоа може да биде специјалниот празник, кога го славите својот нов успех, или кога, едноставно, […]

Stock 84

Произведен во Трст, Италија, од култивирано италијанско грозје, Шток 84 брендито негува традиција од 1884 година. Неговиот непогрешлив карактер е резултат на хармонијата на арома, вкус и златна боја, развиени за време на долгото созревање во дабови бочви, местото каде што го добива својот единствен мек вкус. Вкусот на пријатна рамномерност е негов белег веќе […]