Кремасти коктели со Stock Crema

Stock Crema е пијалок кој дава доволна доза на слаткост и алкохол. Ви подготвивме неколку интересни рецепти кои верувами се навистина одлични и лесни да ги приготвите во домашна атмосфера.

Orange Bliss

Состојки:

Во ниска чаша полна со мраз ставете Stock Crema 84. Додадете Triple Sec и добро промешајте. Декорирајте со парче портокал и уживајте.

Chocolatini

Состојки:

Ставете Stock Crema во шејкер и додадете од водката и ликерот. Додадете го мразот и добро протресете. Декорирајте со чоколадни трошки и сервирајте.

Flat White Martini

Состојки:

  • 5 cl Stock Crema 84
  • 2.5 cl еспресо
  • 1 cl млеко
  • коцки мраз

Во шејкер ставете коцки мраз и Stock Crema 84. Додадете ги еспресото и млекото. Протресете силно додека не се соединат состојките. Декорирајте со зрна кафе и сервирајте.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

*