Велигденски коктели #1


Овој празник наш предлог е на гостите да им подготвите малку поинакво уживање и да спремите некои од овие коктели. Најблиските сигурно ќе заминат задоволни 😊

Brunch Punch

Состојки:

  • мраз
  • 2 l Sprite
  • 500 ml сок од портокал
  • 500 ml сок од ананас
  • 500 ml Vigor Vodka Classic
  • 0,75 l Römer Krönung пенливо вино
  • 2 чаши сечкани јагоди
  • 2 чаши малини
  • 1 чаша свежо нане

Во голем сад ставете ги сите состојки и мешајте за да се соединат. Врвовите од чашите обложете ги со шекер, ставете го пунчот во нив и декорирајте со свежи јагоди и листови нане.

Vermouth Spritz

Состојки:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

*