Направи сам Vigor SKYFALL

Skyfall е коктел кој ви пружа освежување и будење на сетилата. Комбинацијата на состојките го прави овој коктел совршен за овој период од годината.

  • 4 cl Vigor Vodka Classic
  • 2 cl Blue Curacao
  • 2 cl Elderflower Syrup Monin
  • 1 cl Lime Juice Cordial Monin
  • 8 cl Sprite

Сите состојки се ставаат во чаша полна со мраз. Добро се промешува и се додава мраз. Декорирајте со парчиња лимон и сервирајте.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

*