Направи сам Vigor Caipiroska

Состојки:
60ml Vigor водка
1 половина зелен лимон
шеќер

Начин на подготовка:
Зелениот лимон исечете го на осмини и ставете ги во шејкер. Додадете две лажици шеќер и со толчник истолчете ги состојките. Остатокот од чашата наполнете го со мраз и додадете ја водката. Протресете добро за да се соединат состојките. Сервирајте во чаша полна со мраз и декорирајте со зелен лимон.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

*