Направете зимски коктел – Sex on a Snowbank

Веќе сигурно го знаете и сте го пробале фамозниот Sex on The Beach коктел. Инспирирани од временските услови, најдовме верзија на овој коктел соодветна за зимскиот период – Sex on a Snowbank.

Состојки:

  • 4 cl Key Rum
  • 3 мали лажици крем од кокос
  • мраз

Ставете ги сите состојки во блендер и блендајте додека не ја добиете посакуваната густина. Сипете во чаша и декорирајте со сушени парчиња кокос.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

*