Овошен Gin Fizz

Периодов сме големи фанови на џин, и тоа секако на Sax Gin. Експериментиравме и најдовме рецепт за еден навистина освежителен и вкусен коктел со комбинација на џин и капини.

 

Состојки:

  • 50 gr замрзнати капини
  • 4 лимони, сецкани на мали парчиња
  • 2 гранчиња рузмарин
  • 2,5 супени лажици мед
  • 5 cl Sax Gin
  • 2 cl тоник

Начин на подготовка:

Во чаша ставете ги капините, лимоните, рузмаринот и медот и добра истолчете ги. Наполнете ја чашата со мраз и додаете го џинот и тоникот.

Навистина едноставно, нели? И верувајте, нааавистина вкусно.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

*