Vigor Vodka сладолед

Има ли нешто поубаво од тоа да се спојат две супер вкусни состојки во производ кој ќе пружи фантастично уживање? Нема 🙂

За претстојните денови наш предлог за освежување и уживање:

Сладолед со Vigor Vodka

vodka-sladoled

Состојки:

  • 1 кутија сладолед од ванила
  • 75ml Vigor Vodka Classic
  • 100gr парчиња овошје по избор – праска, ананас, банана
  • Кокос
  • Чоколаден прелив

Подготовка:

Во блендер ги ставаме сладоледот и Vigor Vodka. Мешаме убаво. Потоа смесата ја ставаме во кутија. Ги истураме во неа парчињата овошје и промешуваме со лажица. Кутијата ја ставаме во замрзнувач и оставаме да се стегне сладоледот. Послужуваме во мали чинии за сладолед. Посипуваме со кокос и чоколаден прелив.

Навистина вкусно, нели? 🙂

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

*