Неодоливо слатки коктели за Валентајн – прв дел

Денот на вљубените е совршена пригода да направите некои необични коктели и затоа ви подготивме неколку коктели со навистина невообичаен вкус. Се надеваме ќе уживате во нив со добро друштво.

Tequila Sparkler

3 cl Tres Sombreros Silver текила

6 cl Römer Krönung пенливо вино

1.5 cl сок од зелен лимон

1.5 cl шеќерен сируп

Во шејкер полн со мраз ги додавате текилата, сокот од зелен лимон, шеќерниот сируп и протресувате. На крај го додавате шампањот и декорирате со парче јагода.

Love Buzz

4.5 cl Svarog Vodka

1.5 cl ликер од какао

3 cl пире од малини

1 доза еспресо на собна температура

Во шејкер полн со мраз ги додавате состојките и добро протресувате. Декорирајте со тенко рендани парчиња чоколадо.

Raspberry Crush

3 cl Vigor Cocktails malina

3 cl сок од лимон

малини

босилок

Столчете две малини во чаша и додајте 3 ливчиња босилок. Додадете ги водката и сокот од лимон, промешајте и додадете мраз. Декорирајте со босилок.

Уживајте!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

*