(Македонски) Коктели за топ форма и одлично расположение

Полека ја испраќаме сезоната на кифлички, руска салата, фамилијарни ручеци и вечери каде домаќините не се среќни ако не се изеде апсолутно сѐ што е сервирано.

Многумина од нас веќе почувствуваа како гардеробата е стеснета за по некој милиметар, па се одлучија Новата Година да ја продолжат во фит форма. Потрагата по идеални диети и фитнес програми е започната. На големо разочарување, многу често диетите знаат да бидат строги и да ги лишат луѓето од аромата и вкусот на коктелите.

На сечие огромно задоволство, ние денес ви презентираме два коктели кои не само што нема да ви наштетат при режимот на здрава исхрана, туку и ќе ви помогнат да блеснете со добро расположение.

Sea Breeze

Ова задоволство чини само 180 калории.

Cosmopolitan

Мега популарниот коктел од серијата “Сексот и градот” има само 212 калории.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

*