Фати ја искрата на летото со Svarog!

Ова лето, на високите температури им се спротивставуваме со освежениот вкус и изглед на Svarog кој е подготвен да ве освежи, расположи, и награди.

Запознајте го новиот Svarog на еден од многубројните настани што ќе се одржат низ Македонија. За да биде повозбудливо, на секој настан ќе имате можност да учествувате во Svarog летната наградна игра и да добиете фантастични награди.

Викендот кој ни претстои ќе ја отвори летната Svarog авантура.

Svarog забавите кои ќе се одржат на 30.06. и 01.07 во Кавадарци, Гевгелија и Кратово ќе им овозможат на присутните да учествуваат во првиот круг од наградната игра.

Дали сте спремни да дознаете која е наградата?

Ни помалку, ни повеќе, туку 2 влезници за феноменалниот фестивал за електронска музика Ultra Europe кој се одржува во Сплит.

Ве заскокоткавме? Одлично! 🙂

Svarog ексклузивно доделува две влезници за најдобриот електронски фестивал ова лето – Ultra Europe кој ќе се одржи од 14-16.07 во Сплит!

Запалете ја искрата со Svarog и доживејте ги Tiësto, David Guetta, Martin Garrix, Carl Cox, Armin Van Buuren, Steve Aoki и сите останати најголеми имиња на електронската музика ова лето во Сплит!

Како до две влезници за Ultra Europe?

  1. Станете фан на Facebook страната на Svarog Македонија.
  2. Посетете некој од Svarog настаните кои ќе ги најавиме на страницата.
  3. Направете фотографија од вас и вашето друштво со Svarog шише и/или чаша + некој дополнителен Svarog елемент (Svarog банери, ѕвезди, хостеси итн.)
  4. Фотографијата објавете ја јавно (public) заедно со хаштагот #catchthespark
  5. На корисникот кој ја има фотографијата со најмногу лајкови ќе доделиме две влезници за Ultra Europe!

Важно:

Освен горните критериуми, учесниците во наградниот натпревар МОРА да имаат над 18 години и валиден пасош.

Во случај на еднаков број на допаѓања, предвид ќе се земат бројот на споделувања на коментари.

Фотографиите со навредлива и експлицитна содржина нема да бидат земени предвид.

Ве охрабруваме да објавувате по една фотографија – на овој начин би ја максимализирале својата шанса за повеќе допаѓања.

Следете нè внимателно и бидете подготвени за незаборавни забави заедно со Svarog.

Победниците на натпреварот ќе бидат објавени на Facebook страницата на Svarog, на 10 јули.

И официјално, го прогласуваме Svarog летото за започнато!

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

*