ЖКК Бадел 1862 со три повратнички

14359165_1404929739536339_4108255497314901292_n

Дефинитивно оваа година ќе имаме исклучително силен тим.

Во тимот се враќаат Анжелика Митрашиновиќ, која последните две години беше интернационалка, а Александра Иванова и Сандра Лазаревска кои играа во домашното првенство. Со ова ги засилуваме редовите пред почетокот на домашното првенство, каде освоивме двојна круна, и WABA, каде се надеваме на поголем успех.

Воедно се враќа Ивoна Пејковска која минатата сезона беше надвор од кошаркарските случувања поради повреда.

Добредојдовте назад!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

*