Карло Дамијаниќ, специјален гостин на Vigor Barmen Cup 2015

Особена чест ни е да ви го претставиме специјалниот гостин на овогодинешниот Vigor Barmen Cup 2015, кој ќе започне на 30 септември во Casino Flamingo, Гевгелија. Карло Дамијаниќ е дефинитивно еден од најуспешните бармени во Хрватска. Роден е на 9 декември 1987, но и покрај тоа што е релативно млад, веќе го краси титулата најдобар […]

ЖКК Бадел 1862 на силен меѓународен турнир во Либан

Во подготовките пред настапот во овогодинешната Јадранска лига, од 20 до 24 овој месец, кошаркарките на македонскиот шампион Бадел 1862 ќе учествуваат на силен меѓународен турнир во Бејрут, Либан. Таму, нашиот првак ќе се сретне со три исклучително силни противници, грчкиот гигант Панатинаикос, словенечкиот тим Атлете Целје и домаќинот на турнирот Ал Ријади и тоа […]

Vigor Barmen Cup 2015

Особено сме среќни и задоволни што и официјално може да го најавиме и да вe поканиме на седмиот VIGOR BARMEN CUP ’15, најголемиот натпревар во подготвување коктели во Македонија! Оваа година, домаќин на купот ќе биде најјужниот македонски град – Гевгелија! Купот ќе се оддржи во легендарното гевгелиско казино – Casino Flamingo од 30 септември до 1 […]