Традиционална Баделова средба 2015

Прекрасната Струга и култниот Хотел Дрим беа домаќини да овогодинашната традиционална Баделова средба, која се одржа на 11 јуни. Ова е само дел од атмосферата на средбата… … а сите фотографии може да се најдат на нашата официјална Фејсбук страница.

Вафли со Stock Crema 84

Го знаете она чувство кога ви се јаде нешто благо, домашно подготвено, а немате многу време или пак енергија за да подготвите нешто? Го знаеме и ние. Многу добро. Токму затоа се ставивме во потрага по слатко задоволство кое се подготвува ултра брзо, кое е вкусно и кое неверојатно добро се надополнува со еден од […]

Совети за и околу мразот

Овие пеколни температури повторно не натераа да пишуваме за… мразот! 🙂 Општо познато е дека мразот е вода во цврста агрегатна состојба, и имајќи го тоа предвид, следува дека почистата вода создава почист и поквалитетен мраз, кој ќе го облагороди вашиот пијалок и/или коктел. Започнете веднаш со замрзнување на било каква вода: дестилирана, прочистена, минерална… […]

Каква сезона!

Сезонава е навистина една од најдобрите во нашата клубска историја! Кошаркарките на Бадел 1862 вчера ја освоија двојната круна во македонската кошарка, придодавајќи го шампионскиот трофеј на пехарот во Купот. „Баделки“ вчера ја совладаа екипата на МНА со 66-53 во Кавадарци и стигнаа до втор триумф во финалната серија, практично завршувајќи ја целата сезона без […]