Идеален ордевер за коктел забава – дел 2

Пред некое време објавивме рецпет за ордевер кој е идеално надополнување на вашата домашна коктел забава. Бидејќи сите љубители на коктели се весели луѓе, кои милуваат постојано да изненадуваат со пријатни домашни коктел забави, денес продолжуваме со вториот рецепт, кој би можеле да го пробате за викендот кој ни доаѓа. 🙂 Бадеми печени во соја […]

Баделки утре ја започнуваат Јадранската приказна

Утрешниот ден е значаен за женскиот кошаркарски клуб Бадел 1862, но и за македонската женска кошарка воопшто. Со почеток во 18 часот, во СРЦ Кале, Баделки во дуелот со загрепска Трешњевка 2009 ќе го одиграат својот прв официјален натпревар во Првата Меѓународна женска кошаркарска лига – Јадранска Лига. Како што беше нагласено на денешната прес-конференција […]

Идеален ордевер за коктел забава – дел 1

Времето веќе не ни оди во прилог за дружби под отворено небо. Почнуваме полека да ја бараме забавата во топлината на домот – нашиот или на нашите најблиски. А јасно е како ден дека ниту една забава не може да помине без коктели. За да ви помогнеме следната коктел забава да биде комплетна, веќе пишавме […]

Кратко, ама слатко интервју со Марио и Ведран – членови на жирито на VBC 2014

На Vigor Barmen Cup сите уживавме во настапот на флеристите, подготовката на коктелите, па и во самите коктели. Се чини дека најтешката задача ја има Марио Мајцен и Ведран Петровиќ, членови на стручното жири чија задача беше внимателно да ги оценат коктелите и да ги прогласат победниците.Нивната стручност и професионалност им овозможија да бидат строги […]