(Македонски) Интересни факти за кајсијата

Како мали сите сме качувале по нејзиното дрво, и сме ги береле плодовите. Или пак, сме чекале погоден момент за да се засладиме со некоја кајсија од дворот на соседите без никој да не види. Тоа се вистински авантури за сите деца, но сигурно никогаш не сте помислиле колку е всушност значајно за нашето здравје […]

(Македонски) Пролетна забава со Vigor Vodka наградниот квиз

Од денес стартува награден Vigor vodka квиз на официјалната Facebook страна на Vigor Vodka Македонија. Квизот е отворен за сите фанови на Vigor Vodka Македонија. Оној фан кој ќе одговори најбрзо и ќе ги има сите точни одговори, ќе добие вкусни Vigor Vodka награди, кои ќе ги направат пролетните забави повесели и побогати.  Квизот ќе […]

(Македонски) Svarog со бронзен медал на ISC 2013

Svarog, премиум водката на Badel 1862 со уште едно признание за својот квалитет на престижен светски натпревар! Минатата година, само по неколку месеци од лансирањето на првата хрватска премиум водка, Svarog го потврди својот врвен квалитет на IWSC (International Wine and Spirits competition) oдржан во Лондон. Оваа 2013 година, Svarog продолжува на патот на успехот. […]

(Македонски) Сокови кои ја помагаат бременоста

Најзначајниот период во животот на една жена е проследен со многу физички и емоционални промени, кои најчесто се манифестираат преку променливото расположение. Сосема нормално и природно, кога се создава нов живот. 🙂 За среќа, лекарите потврдуваат дека одредени сокови влијаат врз здравјето на бремената жена и успешно го подобруваат нејзиното расположение. Драги дами, еве што […]

(Македонски) Заврши Vigor Barmen Training, обучени 68 коктел – мајстори!

Минатонеделниот Vigor Barmen Training  кој се одржа во три градови во Македонија придонесе земјава да се збогати со дури 68 нови сертифицирани коктел мајстори! Атмосферата во сите три кафулиња беше одлична, а по завршувањето на обуката сите присутни може да се уверат дека новите коктел – вештини на бармените не се само на хартија! 🙂 […]

(Македонски) Специфичноста на ананасот

На изглед малку груб, а толку вкусен и богат со витамини. Ананасот има низа специфичности, кои најверојатно би биле и соодветна содржина за еден роман. Поради егзотичниот изглед неговото потекло најмногу се поврзува со Хаваи, но ананасот не е од таму. Во 1493 Кристофер Колумбо го открива на островот Гвадалупе, и оттука почнуваат сите авантури […]