(Македонски) Награден Badel Pelinkovac квиз

Од денес на официјалната Facebook страница на Badel Pelinkovac за Македонија стартува награден Badel Pelinkovac квиз. Фанот кој најбргу и најточно ги одговори седумте прашања е добитник на една од трите главни награди: –          Прва награда: Полн Pelinkovac ранец –          Втора награда: Pelinkovac чадор и три мини Pelinkovac. –          Трета награда: Pelinkovac маица и капче […]

Badel Pelinkovac nominated for the best company on Twitter

Уште од самиот старт на нашата страница на твитер – @PelinkovacMK наидовме на извонреден пречек од македонската Твитер заедница. После само неколку месеци меѓусебна дружба со шармантните македонски твитерџии, добивме номинација за најкомпанија на Twitter! Блогерските и твитерџски награди се во организација на blogirame, македонски агрегатор на блогови и опфаќаат повеќе од 20 категории, меѓу […]

(Македонски) Танц со орлите – Интервју со Игор Тодевски (втор дел)

Првиот дел од интервјуто со Игор Тодевски може да го прочитате овде. Колку просечно трае еден твој лет? Еден лет минимално може да трае 15 минути, па се до 8 часа, во зависност од условите и временските прилики. Можеш ли да опишеш какво е чувството кога леташ? Мислам дека, дури и најдобрите писатели и филозофи […]

(Македонски) Гурманско Pago искуство

Освен што се најдоброто и најквалитетно овошно освежување, соковите Pago одлично се комбинираат со храна. Денес ви предложуваме две екслузивни комбинации, кои ќе ги задоволат и најпребирливите меѓу вас.  Pago Јагода и горгонзола (сино сирење)   Состојки: Pago Јагода и 30-35 грама Gorgonzola или било кое друго сино сирење. Инструкции: Pago Јагода и 30-35 грама […]

Ginger – Citrus

Совршен гасач на жед со фина рамнотежа на возбудливи зачини, стимулирачка киселост и овошна благост. Природните цитрусни овошја се комбинираат со вистински ѓумбиров корен. Освежувачки егзотичен, неверојатно пријатен и толку тренди! Pago Ѓумбир – Лимон содржи „вистински“ ѓумбир од целиот корен што ја подобрува и и дава посебен карактер на цитрусната, освежувачка и хармонична комбинација […]

(Македонски) Во Македонија најубаво се лета – Интервју со Игор Тодевски (прв дел)

Денес решивме да ве вивнеме во височините со Игор Тодевски, еден од најискусните и најдобри пилоти на параглајдер во регионот. Игор е еден од пионерите на параглајдерството во Македонија, кој зад себе има многу импресивни успеси на европската и светската параглајдерска сцена, меѓу кои и прво место на Pre World Cup во Турција, во 2011 […]