Слатко загревање со топло чоколадо со Badel Prima Brand

Зимата е идеална да останете дома, да се одморите и да уживате во слаткото загревање со Badel Prima Brand.

Топло чоколадо со Badel Prima Brand

Се подготвува многу лесно и брзо.

Потребни состојки:

  • 450ml млеко
  • 5 лажици течно чоколадо
  • 1 1 кафена лажичка екстракт од ванила
  • 80ml Badel Prima Brand

Подготовка:

Во сад за варење ставаме 12мml млеко и течното чоколадо. Откако ќе се измешаат убаво, го додаваме екстрактот од ванила и останатото млеко. Мешаме убаво на тивок оган сè дури не се измешаат убаво сите состојки.

Го тргаме садот од оган и го ставаме Badel Prima Brand. Сипуваме во високи стаклено чаши. По желба може да се додаде одозгора шлаг, цимет, чоколадни трошки, кокос или некоја комбинација од овие состојки.

Пријатно уживање! 🙂

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

*